بیکاری به بحران ملی تبدیل نشود!

بیکاری
ب
یک مقام مسئول کارگری می‌گوید معضل اشتغال باید در فضایی آرام و به دور از حاشیه با همراهی همه دستگاهها و قوا حل و فصل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران،‌ داوود امیری اظهار گفت: در حال حاضر فقدان امنیت شغلی، واردات بی رویه، قاچاق کالا، نبود امنیت سرمایه‌گذاری و عوارض و مالیاتهای غیر ضرور است که موجب می‌شود فضای کسب و کار رونق بگیرد یا به مخاطره بیفتد.

وی جذب سرمایه‌های خارجی را در بهبود وضع تولید و بازار کار موثر خواند و گفت: تردیدی نیست که جذب سرمایه‌ها چه داخلی چه خارجی به ایجاد اشتغال کمک می ‌کند ولی در کنار آن نباید تولید داخل را رها کنیم و با توجه به نامگذاری امسال به نام تولید و اشتغال، حمایت از تولید ملی را نادیده نگیریم.

نایب رییس کانون شورای اسلامی کار خراسان شمالی ادامه داد: شرایط حاضر به گونه‌ای است که بعد از رفع تحریم‌ها و صادرات بیشتر نفت، زمینه سرمایه‌گذاری داخلی فراهم شده و با آرامش نسبی که به وجود آمده فضا برای سرمایه‌گذاری خارجی مساعدتر است.

امیری حل بحران بیکاری را نیازمند همکاری و تعامل همه دستگاهها و قوا دانست و گفت: اگر معضل اشتغال حل نشود، به یک بحران ملی تبدیل خواهد شد و تبعات مختلف اجتماعی و امنیتی برای کشور به بار خواهد آمد.

وی گفت: باید فضا را به سمت ایجاد شغل و تحریک بازار کار ببریم امروز دیگر نمی‌توان به آمار اشتغال دلخوش بود، باید شغل واقعی و پایدار ایجاد شود تا تولید ناخالص ملی بالا برود و قدرت خرید مردم بیشتر شود.

به گزارش ایسنا،‌این مقام مسئول کارگری با تاکید بر حمایت دولت از تولیدکنندگان داخلی اظهار کرد: متاسفانه بسیاری از تولیدکننده‌ها به روز نیستند و نمی‌توانند با کالای خارجی رقابت کنند یا صادرات داشته باشند،‌از طرفی بازار داخلی را هم به دلیل پایین بودن قدرت خرید مردم از دست می‌دهند و با کاهش قدرت معیشت کارگران و کارمندان و حقوق بگیران، عملا با افول تولیدکنندگان و نبود بازاری برای تولیدات داخلی مواجه خواهیم شد.

به اعتقاد وی تعیین دستمزد در کشور عمدتا از قالب کارشناسی خارج و درگیر مصلحت اندیشی و برخی ملاحظات شده است در حالی که با وجود پیشی گرفتن دستمزد بر تورم طی سالهای اخیر، هنوز عقب ماندگی مزد سالهای گذشته جبران نشده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *