طرح ایجاد بانک تعاونی سهامی عام/ تامین مالی برای تعاونگران

طرح ایجاد بانک تعاونی سهامی عام/ تامین مالی برای تعاونگران

رییس اتاق تعاون ایران از پیگیری بخش تعاون برای ایجاد بانک غیردولتی تعاونی سهامی عام برای تقویت تامین مالی فعالیت‌های تعاونی‌ها خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران،‌ بهمن عبدالهی، در خصوص موضوع ایجاد بانک های تعاونی در کشور و پیگیری های صورت گرفته در این زمینه، گفت: با توجه به اینکه بخش

کد خبر : 1443
تاریخ انتشار : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۴
رییس اتاق تعاون ایران از پیگیری بخش تعاون برای ایجاد بانک غیردولتی تعاونی سهامی عام برای تقویت تامین مالی فعالیت‌های تعاونی‌ها خبر داد.

بانک تعاون

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران،‌ بهمن عبدالهی، در خصوص موضوع ایجاد بانک های تعاونی در کشور و پیگیری های صورت گرفته در این زمینه، گفت: با توجه به اینکه بخش تعاون به عنوان یکی از ارکان اقتصادی کشور در قانون اساسی و سایر قوانین مطرح شده، بنابراین برای انجام فعالیت های اقتصادی توسط فعالان در این حوزه نیازمند تامین مالی هستیم.

رییس اتاق تعاون ایران اظهارداشت: در سال های اخیر و به ویژه بعد از تصویب و ابلاغ سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی پیش بینی هایی برای ایجاد بانک های تعاونی جهت حمایت مالی از بخش تعاون صورت گرفت.

عبدالهی تاکید کرد: بانک توسعه تعاون در حال حاضر به عنوان تنها بانک تخصصی بخش تعاون فعالیت دارد که در عین حال با سرمایه پایین ایجاد شد. قطعا بانکی در این مقیاس توانایی پاسخگویی به فعالیت ها و نیازهای بخش تعاون را ندارد و حتما لازم است بانک های دیگری در این زمینه ایجاد شوند.

عضو شورای پول و اعتبار ایجاد بانک های جدید در بخش تعاون را باعث تقویت حمایت مالی از بنگاه های تعاونی کشور دانست و افزود: البته بانک توسعه تعاون نیز با وجود ظرفیت و سرمایه پایین، تلاش هایی را در جهت تامین مالی بخش تعاون انجام می دهد، ولی منابع بیشتری در این بخش مورد نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: از اینرو ما در سال گذشته نامه ای به رییس کل بانک مرکزی نوشتیم و بر مبنای قانون سیاست های اصل ۴۴ درخواست کردیم که با تاسیس بانک تعاونی سهامی عام موافقت شود، برای اینکه بتوانیم امکانات بیشتری را در جهت تامین منابع مالی فعالیت های تعاونی ها فراهم کنیم.

رییس اتاق تعاون ایراندر گفتگو با ایبنا، افزود: البته بنا به دلایلی تاکنون با این درخواست موافقت نشده ولی بخش تعاون پیگیری های خود را در این زمینه خواهد داشت تا بتوانیم با تاسیس بانک تعاونی و جمع آوری منابع در جهت توسعه و گسترش فعالیت های بخش تعاون قدم های بیشتری را برداریم.

عبدالهی در پایان تصریح کرد: من از مسئولان بانک مرکزی تقاضا دارم در این زمینه مساعدت لازم را داشته باشند تا بتوانیم در آینده نزدیک بانک غیردولتی توسعه ای برای بخش تعاون داشته باشیم.

برچسب ها :

ناموجود